Aktualności

Relacje ze szkolnych wydarzeń.

09/12/2016 - 09:06:12

G2 Wałcz

08/12/2016 - 07:53:29

Stało się już tradycją, że w okresie przedświątecznym odbywają się coroczne konkursy modelarskie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Również i w tym roku 7. grudnia nasza szkoła wraz z Zarządem Rejonu Ligi Obrony Kraju w Wałczu była organizatorem kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Modelarskiego o Puchar Burmistrza Miasta Wałcz.

W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych do konkursu przystąpili również uczniowie z Gryfina. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał pan Franciszek Bąk Prezes Zarządu Zachodniopomorskiej Organizacji Wojewódzkiej Ligi Obrony Kraju, pan Lech Sznaza Prezes Zarządu Rejonu Ligi Obrony Kraju w Wałczu oraz dyrektor Gimnazjum nr 2 w Wałczu pan Andrzej Łojewski.

Modele prezentowane podczas konkursu podzielone zostały na grupy pojazdów kołowych, samoloty, okręty (zarówno kartonowe jak i plastikowe), budowle i makiety. Sędziowie z Ligi Obrony Kraju podczas oceny zwracali uwagę na ogólny wygląd modelu, wykonanie detali, uplastycznienie, geometrię i dokładność wykonania. W bieżącym roku konkurs cieszył się ogromną popularnością, w związku z czym do udziału zgłoszono bardzo dużo modeli. Podczas prac konkursowych uczniowie pod opieką pani Iwony Wojteckiej-Owczarek i pani Anny Woch-Migalskiej mieli zajęcia w klasopracowniach oraz zwiedzali budynek naszej szkoły.

Zwieńczeniem imprezy było wręczenie medali i dyplomów dla najlepszych „młodych modelarzy” oraz pucharów i dyplomów dla szkół. Uroczystego wręczania nagród dokonywali przedstawiciele Ligi Obrony Kraju pan Zbigniew Stusik, pan Lech Sznaza i pan Franciszek Bąk.

Nasza szkoła wywalczyła zespołowo I miejsce.

W klasyfikacji indywidualnej uczniowie Gimnazjum nr 2 wywalczyli medale w następujących grupach:

G2 Wałcz

Samoloty (plastik):

 • I miejsce – Aleksander Pawlewicz kl. III b

Pojazdy (plastik):

 • I miejsce – Aleksander Pawlewicz kl. III b
 • III miejsce – Hubert Hertel kl. II c

Budowle (karton):

 • I miejsce – Paweł Latos kl. I a

Samoloty (karton):

G2 Wałcz

 • I miejsce – Marta Krajewska kl. II b

Okręty (karton):

 • I miejsce – Mateusz Gradzik kl. II b
 • II miejsce – Antoni Papieżanski kl. I d

Okręty (plastik):

 • I miejsce – Magdalena Nastarowicz kl. II b
 • II miejsce – Mateusz Gradzik kl. II b

Pojazdy (karton):

 • I miejsce – Antoni Papieżanski kl. I d
 • II miejsce – Julia Mroczkowska kl. I d

Gratulujemy naszym uczniom zwycięstwa oraz życzymy wytrwałości w dalszej pracy modelarskiej wszystkim uczestnikom konkursu. Cieszymy się, że mogliśmy być kolejny już raz gospodarzami tej wspaniałej imprezy oraz, że gościliśmy kolegów i koleżanki z innych szkół.

Piotr Owczarek

G2 Wałcz

 


Galeria

Na skróty

Odsyłacze graficzne do wybranych działów na naszej stronie internetowej.

Galeria zdjęć

Zdjęcia z imprez szkolnych.


Nasza szkoła

Informacje o naszej szkole.O szkole

Robert Schuman

Nasze gimnazjum od 23 listopada 2004r. nosi imię Roberta Schumana. Czy to przypadek? Na pewno nie. Z całą odpowiedzialnością zdecydowaliśmy, by właśnie Robert Schuman był naszym patronem. Dlaczego? A czy jest człowiek, który bardziej zasługuje na taki "żywy pomnik" jakim jest nasza szkoła? Ktoś może powiedzieć, że tak, że w historii było wiele takich osób. Zapewne, ale my spośród nich wybraliśmy właśnie Roberta Schumana. To jego dokonania a także osobowość miały wpływ na nasz wybór.

Prosty, skromny i uprzejmy oto cechy, którymi określali Roberta Schumana jego przyjaciele i znajomi. To człowiek prawy, wierny zasadom, ale równocześnie postępowy. Gorący zwolennik nowatorskiego pojęcia patriotyzmu, według którego "liczy się przede wszystkim miłość do współbraci, nie zaś zewnętrzne przywiązanie do miejsc" Robert Schuman był człowiekiem wierzącym, ale nikomu nie narzucał swych poglądów. Tak w życiu prywatnym, jak i publicznym kierował się zasadami pełnej tolerancji i demokracji. Obce mu było przekonanie o własnej wyższości i nieomylności.

Kliknij

Historia szkoły

W 1618 roku do Wałcza przybyli jezuici - zakon stanowiący w Polsce od XVI do XVIII wieku niemałą potęgę. Po okresie poświęconym organizacji rozpoczęli starania o założenie szkoły. Okazały się one skuteczne, bowiem w 1651 roku władze miasta prawnie przekazały jezuitom tzw. "Górę Mniszą". W 1662 roku zakonnicy wybudowali swoją nową siedzibę i założyli szkołę, której fundatorami byli m. in. Tuczyńscy. Patronem szkoły został św. Stanisław Kostka. U stóp Góry Mniszej zbudowano również domki mieszkalne dla młodzieży. Na przeszkodzie w dalszym rozwoju jezuickiej placówki oświatowej stanęło jej niefortunne położenie w pobliżu rozlewiska jeziora Raduń i mokradeł rzeczki Młynówki. Dlatego jezuici zaczęli zabiegać o jak najszybsze przeniesienie szkoły do miasta.

W 1671 roku na mocy patentu króla Polski Michała Korybuta Wiśniowieckiego (1669-1673), bracia zakonni objęli w posiadanie obszar zwany w gwarze "Górą Rybią" albo "Górą Burmistrzowską" (obecnie znajduje się tutaj Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Kazimierza Wielkiego). Mimo to Góra Mnisza wciąż pozostawała własnością jezuicką. Władze miasta wielokrotnie wysuwały pretensje do tego terenu. Ale dopiero 5 sierpnia 1771 roku został zawarty układ: góra wróciła do miasta w zamian za przyznaną jezuitom ziemię koło Strączna. W II połowie XVIII wieku na Górze Mniszej założono cmentarz. Plan miasta z 1810 roku dzielił miejsce pochówków na dwie części: niemiecko-katolicką i polsko-katolicką. Najprawdopodobniej Polaków i Niemców chowano osobno.

Kliknij

Laureaci, finaliści konkursów przedmiotowych

Informacje o laureatach i finalistach wojewódzkich konkursów przedmiotowych.

Wiktoria Burdun

Laureatka konkursu j. niemieckiego

Magdalena Wilczyńska

Laureatka konkursu polonistycznego

Justyna Kowalczewska

Laureatka konkursu polonistycznego

Ludzie uczą się w 25 procentach od mistrza, w 25 procentach słuchając samych siebie, w 25 procentach od przyjaciół, a w 25 procentach uczy ich czas.

Paulo Coelho

Kontakt

Dni wolne od zajęć, szukaj na stronie, kontakt.

Dni wolne od zajęć

 1. 31.10.2016 r.
 2. 02.11.2016 r.
 3. 19.04.2017 r.
 4. 20.04.2017 r.
 5. 21.04.2017 r.
 6. 02.05.2017 r.
 7. 16.06.2017 r.

Szukaj


Adres

Gimnazjum nr 2
im. R. Schumana w Wałczu
78-600 Wałcz
   ul. M. Konopnickiej 2
  67 258 47 28
  g2walcz(at)gazeta.pl
  g2walcz.com