Aktualności

Relacje ze szkolnych wydarzeń.

26/10/2016 - 17:54:21

26. października 2016 r. na strzelnicy LOK w Wałczu odbyły się zawody strzeleckie z okazji zakończenia Ligi Strzeleckiej szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, organizowane przez Ligę Obrony Kraju i Urząd Miasta Wałcz.

Gimnazjum nr 2 w Wałczu reprezentowali uczniowie:

 1. Karolina Wendland kl. III c
 2. Karina Szałowicz kl. II d
 3. Zdaniukiewicz Filip kl. II b
 4. Klaudia Adamczyk kl. II d

Każdy z uczniów podczas zawodów oddawał do tarczy 10 strzałów, które sędziowie zaliczali do klasyfikacji indywidualnej oraz zespołowej.

Nasi uczniowie zespołowo w kategorii szkół gimnazjalnych wywalczyli I miejsce zdobywając 220 punktów.

Klasyfikacja indywidualna w kategorii juniorek:

 • I miejsce – Karolina Wendland kl. III c
 • II miejsce – Klaudia Adamczyk kl. II d
 • III miejsce – Karina Szałowicz kl. II d

Klasyfikacja indywidualna w kategorii juniorów:

 • II miejsce – Filip Zdaniukiewicz kl. II b

Serdecznie gratulujemy zawodnikom sukcesu!!!

Piotr Owczarek

G2 Wałcz

24/10/2016 - 11:32:01

G2 WałczUczniowie z Gimnazjum nr 2 w Wałczu w sobotę 22.10.2016 r. reprezentowali nasze miasto w Wojewódzkich Integracyjnych Zawodach Latawcowych "Jesienny Weekend z Latawcem" w kategorii latawców płaskich. Zawody odbyły się na terenie byłego lotniska w Chojnie. Organizatorem zawodów był: Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Gryfinie, Koło LOK „Dzik” w Moryniu, Powiatowa Komenda Straży Pożarnej w Gryfinie, Ochotnicza Straż Pożarna w Chojnie, Stowarzyszenie Lotnicze "Stratus" w Chojnie.

Naszą szkołę reprezentowali finaliści miejskich zawodów latawcowych, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego: Magdalena Parafiniuk, Karina Szałowicz, Maja Kaźmierczak i Kacper Cebula.

Konkurs miał na celu:

 • opanowanie modeli latających i doskonalenie umiejętności współzawodnictwa sportowego,
 • popularyzację modelarstwa wśród dzieci i młodzieży,
 • aktywne uczestniczenie dzieci i młodzieży w zawodach sportowych,
 • zabawę na świeżym powietrzu połączoną z elementami rywalizacji sportowej,
 • szerzenie wśród dzieci i młodzieży kultury technicznej oraz rozbudzanie zainteresowania wszystkimi rodzajami lotnictwa,
 • integrację dzieci niepełnosprawnych i zdrowych podczas zawodów latawcowych.

Gimnazjaliści z "Dwójki" okazali się najlepsi i wywalczyli najwyższe lokaty w klasyfikacji indywidualnej w grupie szkół gimnazjalnych w kategorii latawce płaskie:

 • I miejsce – Karina Szałowicz kl. II d
 • II miejsce – Magdalena Parafiniuk kl. III a
 • III miejsce – Kacper Cebula kl. II b
 • IV miejsce – Maja Kaźmierczak kl. I e

Serdecznie gratulujemy młodym konstruktorom wspaniałego sukcesu!!!

Piotr Owczarek

G2 Wałcz

Na skróty

Odsyłacze graficzne do wybranych działów na naszej stronie internetowej.

Galeria zdjęć

Zdjęcia z imprez szkolnych.


Nasza szkoła

Informacje o naszej szkole.O szkole

Robert Schuman

Nasze gimnazjum od 23 listopada 2004r. nosi imię Roberta Schumana. Czy to przypadek? Na pewno nie. Z całą odpowiedzialnością zdecydowaliśmy, by właśnie Robert Schuman był naszym patronem. Dlaczego? A czy jest człowiek, który bardziej zasługuje na taki "żywy pomnik" jakim jest nasza szkoła? Ktoś może powiedzieć, że tak, że w historii było wiele takich osób. Zapewne, ale my spośród nich wybraliśmy właśnie Roberta Schumana. To jego dokonania a także osobowość miały wpływ na nasz wybór.

Prosty, skromny i uprzejmy oto cechy, którymi określali Roberta Schumana jego przyjaciele i znajomi. To człowiek prawy, wierny zasadom, ale równocześnie postępowy. Gorący zwolennik nowatorskiego pojęcia patriotyzmu, według którego "liczy się przede wszystkim miłość do współbraci, nie zaś zewnętrzne przywiązanie do miejsc" Robert Schuman był człowiekiem wierzącym, ale nikomu nie narzucał swych poglądów. Tak w życiu prywatnym, jak i publicznym kierował się zasadami pełnej tolerancji i demokracji. Obce mu było przekonanie o własnej wyższości i nieomylności.

Kliknij

Historia szkoły

W 1618 roku do Wałcza przybyli jezuici - zakon stanowiący w Polsce od XVI do XVIII wieku niemałą potęgę. Po okresie poświęconym organizacji rozpoczęli starania o założenie szkoły. Okazały się one skuteczne, bowiem w 1651 roku władze miasta prawnie przekazały jezuitom tzw. "Górę Mniszą". W 1662 roku zakonnicy wybudowali swoją nową siedzibę i założyli szkołę, której fundatorami byli m. in. Tuczyńscy. Patronem szkoły został św. Stanisław Kostka. U stóp Góry Mniszej zbudowano również domki mieszkalne dla młodzieży. Na przeszkodzie w dalszym rozwoju jezuickiej placówki oświatowej stanęło jej niefortunne położenie w pobliżu rozlewiska jeziora Raduń i mokradeł rzeczki Młynówki. Dlatego jezuici zaczęli zabiegać o jak najszybsze przeniesienie szkoły do miasta.

W 1671 roku na mocy patentu króla Polski Michała Korybuta Wiśniowieckiego (1669-1673), bracia zakonni objęli w posiadanie obszar zwany w gwarze "Górą Rybią" albo "Górą Burmistrzowską" (obecnie znajduje się tutaj Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Kazimierza Wielkiego). Mimo to Góra Mnisza wciąż pozostawała własnością jezuicką. Władze miasta wielokrotnie wysuwały pretensje do tego terenu. Ale dopiero 5 sierpnia 1771 roku został zawarty układ: góra wróciła do miasta w zamian za przyznaną jezuitom ziemię koło Strączna. W II połowie XVIII wieku na Górze Mniszej założono cmentarz. Plan miasta z 1810 roku dzielił miejsce pochówków na dwie części: niemiecko-katolicką i polsko-katolicką. Najprawdopodobniej Polaków i Niemców chowano osobno.

Kliknij

Laureaci, finaliści konkursów przedmiotowych

Informacje o laureatach i finalistach wojewódzkich konkursów przedmiotowych.

Mateusz Śmich

Laureat konkursu informatycznego

Magdalena Wilczyńska

Laureatka konkursu polonistycznego

Justyna Kowalczewska

Laureatka konkursu polonistycznego

Ludzie uczą się w 25 procentach od mistrza, w 25 procentach słuchając samych siebie, w 25 procentach od przyjaciół, a w 25 procentach uczy ich czas.

Paulo Coelho

Kontakt

Dni wolne od zajęć, szukaj na stronie, kontakt.

Dni wolne od zajęć

 1. 31.10.2016 r.
 2. 02.11.2016 r.
 3. 19.04.2017 r.
 4. 20.04.2017 r.
 5. 21.04.2017 r.
 6. 02.05.2017 r.
 7. 16.06.2017 r.

Szukaj


Adres

Gimnazjum nr 2
im. R. Schumana w Wałczu
78-600 Wałcz
   ul. M. Konopnickiej 2
  67 258 47 28
  g2walcz(at)gazeta.pl
  g2walcz.com